Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Hele bir de mis kokulu kaliteli bir yağ ise tadından yenmez. Kaliteli bir yağ için Eleküstü markasını bilen bilir, henüz tanışma imkanı bulamadıysanız bir an önce bu lezzetle tanışmalısınız.

Kendi zeytinliklerimizden, elle topladığımız zeytinlerin en iyilerini ve kalitelilerini ayırırız. Ayırdığımız bu zeytinlerden en kaliteli yağı elde etmek için, zeytinleri mümkün olan en kısa sürede sıkarak zeytinyağı elde ederiz.  Zeytin sıkımını hiç bir ısıl işlem uygulamadan soğuk sıkım olarak gerçekleştiririz. Bu sayede zeytinlerdeki yararlı doğal bileşenler hiçbir zarar görmeden zeytinyağına aktarılmış olur.


Elde ettiğimiz zeytinyağlarımızın sadece en kalitelileri sizlere Eleküstü markasıyla sunulur. Zeytinyağımız en kaliteli tür olan Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağıdır. Oleik asitlik düzeyi %0.5 civarındadır ki bu sıradan soğuk sızma zeytin yağlarına göre çok düşüktür.

Zeytinyağımız, aromasını kendisini oluşturan zeytinden alır ki, zeytinlerimiz Türkiye’nin en kaliteli zeytin ağaçlarının yetiştiği bölgededir. Türkiye’de ilk zeytinciliğin yapıldığı bölgelerden biri olan İznik Gölünün güney yakasındaki yumuşak iklime sahip yalı boyundadır.

Köy sızması olarak adlandırılan bu zeytinyağı tamamen saftır ve filtreden geçirilmemiştir. Zeytinyağının kokusu ve aroması yoğundur, fakat genzi yakmaz ve acı değildir.

Zeytinyağımızı salatalarınızda, sıcak ve soğuk yemeklerinizin tamamında, kızartmalarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Zeytinyağı yanma derecesi 250 derece ile ayçiçek yağından 80 derece daha fazladır ve kızartmalarda kullanılabilecek en güvenli ve sağlıklı yağdır. Naturel Sızma Zeytin Yağı ise zeytinyağının en kalitelisi ve doğalıdır.

Sipariş vermek için lütfen tıklayınız.

Zeytinyağı hakkında detaylı bilgi ve faydaları için zeytinyagifaydasi.com adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

jQuery Menu by Apycom